$41.19
Grade 1 self-study workbook
고1 자습서 평가문제집
4 hours ago
고등학교 1학년 자습서와 평가문제집 일괄 5만원에 판매합니다.
정가로 일괄 24만 7천원인데, 사용감과 필기가 많아서 싸게 판매합니다:)
문의 사항 있으시면 연락주세요☺️
정가로 일괄 24만 7천원인데, 사용감과 필기가 많아서 싸게 판매합니다:)
문의 사항 있으시면 연락주세요☺️
Packaging
Premium packaging service
Learn MoreDelivery
Expected to arrive 7-14 days after ordered
Worldwide Shipping is available
Reliable delivery service with package tracking
Payments
![visa](/assets/guide/visa.webp)
![mastercard](/assets/guide/mastercard.webp)
![paypal](/assets/guide/paypal.webp)
![american_express](/assets/guide/american_express.webp)
![jcb](/assets/guide/jcb.webp)
![unionpay](/assets/guide/unionpay.webp)
Please note![expand icon](/assets/icon/icon_arrow_up_gray.svg)
Bungaejangter Inc. will not be held responsible for any liabilities arising in connection with any transactions between buyers and sellers on this application or website.
Ⓒ 2011-2023. Bungaejangter Inc. all rights reserved.
Korean Site